Tāpat kā visiem dārzkopjiem, arī man agrāk bija negatīva attieksme pret visām nezālēm, un es centos no tām atbrīvoties visos iespējamos veidos.
Tomēr nesen uzzināju ko jaunu par dārzeņu dārzā augošajām nezālēm. Tagad es uz tām skatos ar citām acīm.
Dārznieki cīnās pret nezālēm savā dārzā, jo nezāles var konkurēt ar kultivētajām augiem, izspiežot tos no barības, ūdens un gaismas. Tas var ievērojami ietekmēt dārza ražu un kopējo izskatu.
Turklāt dažas nezāles ir ļoti invazīvas un var ātri izplatīties, ja tām netiek pievērsta uzmanība. Tāpēc dārznieki bieži izmanto dažādas metodes, lai kontrolētu nezāles, piemēram, rokas ievākšanu, mulčēšanu, herbicīdus vai citus dabīgus aizsardzības līdzekļus, lai saglabātu savu dārzu skaistu un produktīvu.
Puķu, ogu un dārzeņu audzēšana ir ļoti interesants un aizraujošs process. Tomēr šādās dobēs bieži jāravē nezāles. Dažkārt izaug arī tādas nezāles, no kurām nav iespējams atbrīvoties ar visu gribu.
Piemēram, tas attiecas uz kosam. Tai ir ļoti plānas un garas saknes, kuru garums var sasniegt piecus metrus.
Pastāv maldīgs uzskats, ka nezālēm ir vienalga, kur augt. Patiesībā tas tā nav. Arī tās pieder pie kaprīziem augiem un neaug sliktā augsnē.
Pētot savās dobēs augošās nezāles, var iegūt informāciju par to, kuru elementu augsnē trūkst un kuru ir par daudz.
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Rīgas privātmāju ciematā klaiņo lūsis: sēž pie žoga Rīgā un nebaidās no suņiem un cilvēkiem (video)by Laura Blūma
- Lieldienās jāceļas agri un jādedzina zaļa svece: spēcīgi senlatviešu rituāli, lai piesaistītu naudu, veiksmi un mīlestībuby Laura Blūma
- Uz soliņa Dobelē pamanīju vientuļu sirmgalvi un nolēmu pieiet: uzzinot, kāpēc viņš tur sēž, es ilgi nespēju par to aizmirstby Rinalds Bergmanis